Radio Proglas: Ladíme k vám, ladíte k nám 20 let

26.11.2015

Již dvacet let je v České republice možné naladit křesťanskou rozhlasovou stanici Radio Proglas. Dne 8. prosince roku 1995 o Slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu byl spuštěn první vysílač na Svatém Hostýně. Proglas v té době mohli zachytit posluchači pouze na území dnešního Olomouckého a Zlínského kraje.

Na čtvrtek 26. listopadu 2015 připravilo Radio Proglas setkání pracovníků, posluchačů, přátel, mediálních partnerů a spolupracovníků Proglasu v Brně v sídle rádia v Barvičově ulici. Za historii, současné i budoucí vysílání rádia společně poděkují při mši svaté v 18.00 hodin v kostele sv. Augustina na náměstí Míru. Hlavním celebrantem bude brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle.

Více v Tiskové zpráva RP