Putování ostatků sv. Vojtěcha v Brně

27.9.2015 - 3.10.2015

Ve středu 30. září 2015 po ranní i večerní mši svaté budou mít zájemci možnost uctít v kapucínském kostele v Brně (Kapucínské náměstí) ostatky svatého Vojtěcha.

Jak uvádí rektor kostela P. Petr Petřivalský: „Svatý Vojtěch byl vůbec prvním řeholníkem na našem území a v Praze na Břevnově založil benediktinský klášter. Není proto náhoda, že v Roce zasvěceného života si zdejší kláštery předávají relikviář právě tohoto světce.“

„Myslím, že když budou ostatky putovat po našich komunitách, jsou také určitou příležitostí, aby nám připomněly nejen opravdovost řeholního života, který máme žít. Ten jeho příchod může být také spojen s určitým obrácením, zřeknutím se zlého a novým zasvěcením se Pánu Bohu,“ řekl Rádiu Proglas koordinátor akce, dominikán Antonín Krasucki.
Ostatky svatého Vojtěcha zahájily svoji pouť v den světcova svátku v jemu zasvěceném pražském kostele na Novém Městě, pak až do poloviny června putovaly po českých řeholních komunitách. Po prázdninové pauze začnou svou pouť po Moravě. V Brně je možnost je uctít:

u Milosrdných bratří
27. září ≈ při mši sv. v kostele sv. Leopolda v 8 h a při mši sv. v nemocniční kapli sv. Richarda Pampuri v Nemocnici Milosrdných bratří v 10 h
28. září ≈ při mši sv. v kostele sv. Leopolda v 8 h

v kapucínském kostele
30. září ≈ po mši sv. v 6 h a 17 h

u Milosrdných sester III. řádu svatého Františka pod ochranou Svaté Rodiny
1. října ≈ po adoraci ve 20 h v kostele Svaté Rodiny na Grohové
2. října ≈ po mši sv. v 6.45 h v kostele Svaté Rodiny na Grohové
3. října ≈ po mši sv. v 8 h v kostele Svaté Rodiny na Grohové

Celou moravskou trasu putování ostatků svatého Vojtěcha najdete zde: