Blahoslavenou sestru Restitutu přijeli uctít hosté ze zahraniční

4.5.2015

Prvního května 2015, v den 121. výročí narození bl. Restituty – Heleny Kafkové, přijeli do Brna poutníci z Vídně-Brigittenau a řádové sestry „Hartmanky“ - Františkánky křesťanské lásky v čele s generální představenou sestrou Hildou Daurer. Byly mezi nimi také čtyři jejich spolusestry z kláštera v argentinském Buenos Aires, z nichž sestra Clotilde vykonává misijní činnost v Paraguayi. Všechny Jihoameričanky se dlouho těšily na rodné město jejich patronky bl. Restituty a s dojetím navštívily její rodné Husovice a křestní kostel v Brně-Zábrdovicích. Poutní mši svatou celebroval v Duchovním centru Brno-Lesná farář Pavel Hověz, koncelebroval mladý španělský kněz Daniel Sancho Mengod, kaplan ve Vídni-Brigittenau.
Po obědě v Domově pro seniory Okružní v Brně-Lesné se poutníci vydali do Tasovic u Znojma, kde navštívili rodiště sv. Klementa M. Hofbauera, patrona Vídně. Prohlédli si jemu zasvěcený kostel, který byl přestavěn z původního domu rodiny Hofbauerovy

Text a foto Karel Pažourek
Fotogalerie ZDE