Biskupství brněnské

Úspěch studentek Biskupského gymnázia v recitační soutěži Čtvrtlístek 2015

Ilustrace
17.2.2015

Recitační soutěže Čtvrtlístek 2015 se z Biskupského gymnázia Brno zúčastnily studentky Tereza Krausová z OKA a Jitka Peloušková z QA. Tato přehlídka uměleckých textů uctívá památku herce a dabéra Rostislava Čtvrtlíka, který v devětačtyřiceti letech předčasně zemřel.

Studenti Biskupského gymnázia Brno na soutěži již opakovaně uspěli, v oblastním kole pořádaném 7. února 2015 v Divadle Bolka Polívky získali první i druhé místo, jediná postupující umístění do celostátního kola. Tereza Krausová do soutěže vstupovala s ukázkou z knihy od Souada Upálená zaživa, v druhém básnickém textu si vybrala Jacquesa Préverta. Porota v čela s Janem Potměšilem a Milenou Steinmasslovou ocenila především její nepatetický, zcela přirozený projev emočně náročných textů.

Jitka Peloušková recitovala W. Shakespeara v originále, zvolila ukázku ze hry Jindřich V., načež celý text zopakovala se stejnou intenzitou v češtině. Pro prozaickou část si vybrala ukázku od Williama Blakea. Její volba byla rozumně zvolená, protože tak mohla ukázat, jaké polohy při interpretaci zcela odlišných textů, dokáže zvládnout..

Celostátního kolo Čtvrtlístek 2015 se uskuteční 14. 4. v Děčíně. V loňském ročníku měly zastoupení také dvě studentky Bigy Zuzana Škopová a Sabina Šlachtová, která v něm získala čestné uznání.

Nora Janečková.
autorka PhDr. Marie Karpíšková

(Převzato z http://www.bigy.cz)
 

Facebook profil Biskupství brněnského
Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality