Pouť důvěry: Praha

29.12.2014

Ve dnech 29. prosince 2014 až 2. ledna 2015 se bude v Praze konat evropské setkání mladých křesťanů pořádané bratry z komunity Taizé. Na pozvání Ekumenické rady církví v ČR a České biskupské konference se setkají desetitisíce mladých lidí z celé Evropy i dalších kontinentů od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 v Praze na 37. evropském setkání mladých.

Jedná se o další zastavení na „pouti důvěry na zemi“, kterou již víc než 35 let organizuje komunita Taizé. "Mladí lidé, kteří se těchto setkání účastní, netvoří nějaké hnutí, ale hledají cesty důvěry: mezi lidmi různých generací, mezi křesťany různých tradic a mezi národy. Chtějí tak prohloubit svou víru a sociální cítění," píší bratři z Taizé.

Komunita Taizé připravuje toto setkání ve spolupráci s křesťanskými společenstvími Prahy a jejího okolí. Program se skládá z několika jednoduchých prvků: sdílení myšlenek a zážitků v mezinárodních skupinkách, společné modlitby, tematických setkání a sdílení společného času s hostitelskými rodinami.

Více na www.taizepraha.cz