Katedrála na Petrově: Adventní program pro školy 2014

1.12.2014 - 19.12.2014

Římskokatolická farnost u katedrály sv. Petra a Pavla připravila pro letošní adventní období nový zábavně vzdělávací program „O světle“ určený žákům prvního stupně základních škol. Program chce přiblížit dětem význam světla v lidském životě, ale i v jeho duchovní rovině. Pomáhá osvětlit křesťanské slavení Vánoc a oblast výtvarného umění interaktivní formou přizpůsobenou dané věkové skupině. Pořad „O světle“ může být vhodným doplňkem předvánočních aktivit každé školy.

Místem konání jsou prostory krypty a katedrály sv. Petra a Pavla v Brně. Program se skládá z těchto částí:

• vánočně laděná audiovizuální prezentace o významu světla v lidském životě, ve Starém i Novém Zákoně
  • hrátky se světlem – praktická ukázka
  • užití barvy a světla ve výtvarném umění
  • barvy světla – vitrážová okna zblízka
  • prohlídka pozdně gotické severní věže, zvané „Propitá“, z 16. století
  • výtvarná dílna – papírová vitráž

Realizace programu je plánována na adventní období a to každý všední den od 1. do 19. prosince 2014, s časovou dotací cca 60 minut. Objednávky jsou přijímány na e-mailové adrese rezervace@katedrala-petrov.cz Je možné objednat skupiny do 30 žáků v každou celou hodinu od 9.00 do 12.00 hodin. Cena programu je 30 Kč na dítě, pedagogický doprovod se účastní zdarma.

Bližší info http://www.katedrala-petrov.cz