Pouť k veverské Madoně

17.8.2014

V neděli 17. srpna 2014 se uskuteční v kapli Matky Boží na Veveří (farnost Veverská Bítýška) poutní slavnost. V 9.20 hodin zahájí poutní den mariánská pobožnost, po které bude v 9.45 hodin následovat slavnostní bohoslužba.

Poté bude možné prohlédnout si věrnou kopii obrazu Madony z Veveří jejímž autorem je akademický malíř Vladimír Terš. Zájemci si mohou fotografickou reprodukci tohoto obrazu také na místě zakoupit. K dispozici je rovněž nová brožuru "Madona z Veveří - Jak promlouvá symbolika obrazu", v níž autor P. Marek Hlávka, současný farář z Veverské Bítýšky, podává výklad obrazu jako celku, ale také jednotlivých detailů. K dispozici jsou také pamětní obrázky Madony z Veveří s modlitbou.