Zelená hora přivítá v srpnu tisíce poutníků

30.8.2014

V sobotu 30. srpna 2014 proběhne ve Žďáru nad Sázavou Národní pouť rodin 2014. Poutníci z celé republiky tak mohou i při této příležitosti navštívit poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který se vrací do správy Římskokatolické církve.

Brno: V brněnské diecézi probíhají poutě rodin ve Ždáru nad Sázavou již jedenáctý rok a pravidelně se jich účastní kolem dvou tisíc mladých rodin. Letošní pouť proběhne jako pod heslem: "Fandíme rodině" jako celorepubliková. Bohoslužbě v sobotu 30. srpna od 10.30 hodin bude předsedat pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Na závěr poutního dne se v 16.00 hodin vydá procesí poutníků do kostela na Zelené hoře.

V rámci přípravného programu bude v pátek 29. srpna 2014 od 18.00 hodin slavit mši přímo v poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře místní duchovní správce P. Vladimír Záleský.

Více na http://www.narodnipoutrodin.cz