Pozvání na Noc kostelů 2014 od P. Romana Kubína

23.5.2014

Ředitel Pastoračního střediska brněnské diecéze R.D. Mgr. Roman Kubín se zamýšlí nad tím, proč vlastně jít na Noc kostelů. Nebudeme se v noci bát?

„Proč chodíš každý den do kostela?“

„Modlím se tam.“

„Vždyť Bůh je přece všude, nebo ne?“

„Samozřejmě.“

„A je Bůh všude na světě stejný?“

„Ano, Bůh je stejný všude.“

„Tak proč chodíš do kostela?“

„Protože v kostele nejsem stejný já.“

Při Noci kostelů si všichni přejeme, aby se každý mohl podívat, jak křesťané žijí. Kostel je důležitou součástí veřejného života a my chceme tento významný symbol života křesťanských církví představit ostatním. Noc kostelů je příležitostí, jak se o křesťanství a o Bohu něco dozvědět a přitom nebýt do ničeho nucen. Také letos nabízejí stovky chrámů a modliteben nepřeberné množství programů, aby každý během Noci kostelů mohl najít to, co jej zajímá a láka. Přijďte večer 23. května a buďte otevření všemu, s čím se setkáte a co zažijete – a možná budete velmi překvapeni.