V pátek začne na celém světě akce 24 hodin pro Pána

28.3.2014

24 hodin pro Pána je název nové iniciativy, která vznikla na podnět papeže Františka. Po celém světě budou od pátku 28. března 17 hodin otevřeny některé kostely, jež nabídnou možnost zpovědi, modlitby nebo rozhovoru s knězem. Podle papeže tak má vzniknout nová tradice, která proběhne každoročně před 4. nedělí v postním období.

V brněnské diecézi, v kostele sv. Maří Magdalény v Brně (Masarykova ulice) bude možnost zpovědi v pátek 28. března 2014 od 9.00 do 20.00. Současně bude vystavená eucharistie. Od 20.00 do 22.00 pak proběhne v nedaleké katedrále sv. Petra a Pavla tzv. Nikodémova noc (www.nikodemovanoc.cz), tedy chvíle ztišení, modlitby a další možnosti přijmout svátost smíření (zpověď). V katedrále bude zpovídat také biskup Vojtěch Cikrle.

Více na http://tisk.cirkev.cz/z-domova/v-patek-probehne-po-celem-svete-akce-24-hodin-pro-pana/