Biskupství brněnské

Papež František požehná korunku pro sochu Panny Marie v Olešnici

Ilustrace
12.2.2014

Korunku pro sochu Panny Marie v Olešnici požehná Svatý otec František společně s korunkou Staroboleslavského Paládia země české ve středu 12. února 2014 v 10.30 hodin v rámci pouti Ad limina.

 

Olešnice: „Základ korunky je ze stočeného kovového prutu, které se postupně zužuje. Na hrotu je umístěn broušený červený trojboký kámen symbolizující Nejsvětější Trojici. Na obruči korunky je dvanáct zlatých hvězd,“ popisuje novou korunku, která ozdobí sochu Panny Marie, olešnický farář PaedDr. Pavel Lazárek.

 

"Původní korunka byla ze sochy sňata asi před deseti lety, protože již byla ve velmi špatném stavu. Jako projev našeho vděku za přijatá dobrodiní jsme se rozhodli sochu Panny Marie ve farním kostele sv. Vavřince znovu korunovat. Chtěli bychom, aby korunovace nebyla jen další položkou v možném výčtu odehrávajících se aktivit, ale duchovní obnovou, která v podobě prožití devíti prvních sobot přinese velké duchovní plody. Aby byla poděkováním za velké požehnání i zápasem o osobní svatost,“ doplňuje farář Pavel Lazárek.

Vice o farnosti na http://olesnice.katolik.cz/

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality