Vizuální styl projektu Křesťanské Vánoce 2012

29.11.2012

Do projektu Křesťanské Vánoce je k dnešnímu dni zapojeno více než 50 farností a sborů z různých míst České republiky. Všechny mají společný vizuální styl.

Hlavním grafickým mottem vizuálního stylu je kometa, která je symbolem nejen Vánoc, ale také adventu jako období hledání a očekávání. Nápis, který kometa nese, zve návštěvníky k prožití křesťanských Vánoc, k návštěvě betléma, nebo jiného vánočního programu pořádaného ve farnostech a sborech. Kometa je obklopena vzájemně propojenými hvězdami.

Autorem vizuálního stylu je Jiří Maška, grafik brněnského studia Metoda spol. s r.o.

Myšlenka pozvat nejširší veřejnost k návštěvě betlémů a dalších adventních a vánočních programů vznikla před pěti lety v Brně a v roce 2012 se s jednotným vizuálním stylem rozšiřuje do celé České republiky, a to především prostřednictvím internetových stránek www.KrestanskeVanoce.cz.

Farnosti a sbory se mohou propojit s webovými stránkami www.KrestanskeVanoce.cz pomocí webových bannerů.