Biskupství brněnské

Žehnání traktorů pro Tanzanii

Ilustrace
20.11.2012

V sobotu 17. listopadu 2012 požehnal P. Jan Kotík, administrátor farnosti Brno-Řečkovice, při bohoslužbě slova na nádvoří před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáře nad Sázavou tři traktory, které jsou určeny jako misijní dar pro chudé farnosti na jihu Tanzanie.

Jedná se o traktory Zetor Super 50 a Massey Ferguson 148. Jeden z traktorů byl již několik týdnů v péči hasičů z Herálce, kteří se zasloužili o vynikající generální opravu.

P. Vladimír Záleský, farář baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáře nad Sázavou, požehnal také nový zvon St. Thomas pro kostel v římskokatolické farnosti Mpanga v diecézi Ifakara. Zvon váží 32 kg a jako dar pro africkou farnost jej odlili ve žďárském podniku Žďas.

Nový zvon a všechny tři traktory se budou nakládat do kontejneru v úterý 20. listopadu 2012 a poplují z Hamburku měsíc po moři Suezským průplavem do Indického oceánu až do přístavu Dar es Salaam v Tanzanii. Tam je, dá-li Pán, 23. ledna 2013 vyzvedne v přístavu výprava několika kněží a lékařů a dopraví je asi 250 km na jih do vesnice Mpanga.

Facebook profil Biskupství brněnského
Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality