Vzdělávání pro vedoucí seniorských společenství

30.9.2012

Centrum pro rodinu a sociální péči zve zájemce o nová seniorská společenství, a také stávající vedoucí farních společenství k účasti na odborném kurzu A KLAS – animátor Klubů aktivních seniorů. Kurz probíhá již od roku 2008, kdy činnost projektu KLAS byla oficiálně zahájena. V současné době již bylo vyškoleno přes sedmdesát animátorů, vedoucích klubů, kteří pracují ve 40 KLASech, ve 12 SNOPech (oblastních pobočkách), v sedmi krajích ČR. Každoročně se v KLASech setkává přes 9 000 seniorů.

Jedná se o vzdělávání pro laiky, kteří se seniory pracují na základě křesťanských hodnot aktivní formou a spojují tak farnost s místní komunitou (obec, město).

Absolvent kurzu získá: certifikát a ucelený materiál pro práci se seniory na dvacet setkání/rok.

Kontakt: Dana Žižkovská, vedoucí projektu KLAS v ČR,

tel. recepce 54 221 74 64, mobil 739 020 886, dana.zizkovska@crsp.cz http://www.crsp.cz

Více informacípřihláška v příloze.