9. diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou 2012 (Aktualizováno)

18.8.2012

Diecézní pouť rodin a farností ve Žďáru nad Sázavou se bude v brněnské diecézi konat pod záštitou biskupa Vojtěcha Cikrleho letos již po deváté, a to v sobotu 18. srpna 2012 od 9.00 do cca 16.00 hodin.

Žďár nad Sázavou: Letošní pouť proběhne v rámci celostátánío setkání mládeže, které je rovněž ve Žďáru nad Sázavou plánováno ve dnech 14. až 19. srpna 2012.

Je připravený bohatý duchovní a kulturní program pro rodiče (tři poutní cesty pro rodiče + jedna pro manžele), ale i speciální nabídky pro děti a mládež formou poutních cest (výběr cest je podle doporučeného věku).

Dopolední program bude probíhat na podiu vedle zimního stadionu:
9.00 modlitba
10.00 katecheze otce biskupa Pavla Posáda a svědectví rodin mladým lidem
11.00 mše svatá, kterou bude sloužit otec biskup Vojtěch Cikrle.
Oběd
Od 13.30 bohatá nabídka poutních katechezí pro rodiny, manžele, děti a mladé. Informace společně s mapkou dostane každý na místě.

V areálu Kláštera:
Od 13,30 možnost:
  - komentované prohlídky baziliky
  - prohlídky výstavy fotografií Jiřího Štrajta ve sklepení konventu
  - prohlídky výstavy obrazů akademického malíře Jiřího Štourače na Santiniho schodišti.
14.30–15.30 Divadelní představení „Princeznin inzerát“ na podiu na nádvoří klášterního kostela.
15.30 zakončení pouti společně s otcem biskupem Vojtěchem Cikrlem na podiu na nádvoří klášterního kostela.
Hudebně doprovází Schola žďárských farností

Pro maminky s malými dětmi je i dispozici místnost na kojení a přebalování.

Kvůli zajištění programu je třeba, abyste se nezávazně přihlásili na http://signaly.bluepro.cz/prihlaska-rodiny/. Pomůže to organizátorům Poutě.

Další informace http://www.crsp.cz/ a na přiloženém plakátku.

Pozvání otce biskupa