Noc kostelů 2012 – vizuální styl

1.6.2012

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2012, který je společný pro Rakousko, Českou republiku a Slovensko. V těchto třech evropských zemích se Noc kostelů bude konat v pátek 1. června 2012.

Vizuální styl Noci kostelů 2012

Autorkou vizuálního stylu je rakouská grafička Vera Rieder. Mottem vizuálního stylu je každý rok jiný biblický verš, jehož součástí je právě slovo "noc". V letošním roce je to verš 5,5 z 1. listu Soluňanům (Tesalonickým): "Vy všichni jste děti světla. Nám nevládne noc ani temnota."

Protože pátek 1. června je zároveň Den dětí, budou pořadatelé v programech Noci kostelů pamatovat také na rodiny s dětmi, které se mohou těšit, že v otevřených kostelech na ně budou čekat zajímavé soutěže, výtvarné dílny či prohlídky kostela.

Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla před sedmi lety právě ve Vídni, kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů -„Lange Nacht der Kirchen“. Od té doby se Noc kostelů rozšířila do dalších dvou zemí střední Evropy.

Program Noci kostelů nyní v celé České republice připravuje více než 1000 kostelů a modliteben.