X. dívčí pěší pouť 2012

8.5.2012

V úterý 8. května 2012 se koná již desátá dívčí pěší pouť, jejíž trasa vede z Vranova nad Dyjí do Kostelního Vydří
Vranov nad Dyjí: Již po desáté vyjde letos skupina pěších poutnic na tradiční dívčí pěší pouť z Vranova nad Dyjí do Kostelního Vydří. Akce začíná požehnáním na cestu v 6.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí.

Organizátor akce P. Marek Dunda dodává: „Po požehnání děvčata, ženy a dokonce i stařenky v plné síle vyrážejí na zhruba čtyřicetikilometrovou trasu krásnou jarní přírodou přes Lančov, Vysočany, Polici a Dačice do Kostelního Vydří. Několikrát během dne se potkávají i s doprovodným vozidlem, které jim veze zásoby a případně pomáhá dorazit do cíle těm, kterým pěší putování už vzalo sílu. Mladé i starší poutnice završují své putování po 19. hodině na bohoslužbě v Kostelním Vydří.“

Již před lety si pořadatelky této pouti stanovily společné modlitební úmysly, na které při pouti pamatují. Modlí se za úctu k životu, za matky a za nová duchovní povolání.

Další informace na tel 602 840 461
Plakátek