Kardinál Miloslav Vlk v Žarošicích

13.10.2011
Celebrantem poutní bohoslužby se světelným průvodem bude v Žarošicích ve čtvrtek 13. října 2011 v 18.00 hodin kardinál Miloslav Vlk. Žarošice: „Počátky poutního místa Žarošice se ztrácejí v dávné minulosti. Jisté je, že v roce 1330 sem královna Eliška Rejčka darovala milostnou sochu Staré Matky Boží Žarošické, která je uctívána dodnes,“ říká duchovní správce jednoho z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze P. Josef Pohanka. A jaká legenda se k místu váže? „V době obléhání Vídně se dostal jeden oddíl Turků až na Moravu. Turecký paša vkročil do kostela s dalšími dvěma důstojníky a začal urážet Pannu Marii, když uviděl její sochu. Náhle si všiml, že Bohorodičce stékají slzy, sám se rozplakal a oslepl. Slíbil, že pokud nabude zraku, stane se křesťanem. Nechal se pokřtít, nabyl zraku, ale do vlasti se již nevrátil a žil zde až do smrti jako poustevník,“ vysvětluje P. Pohanka.
Více informací na www.zarosice.estranky.cz