Biskupství brněnské

Akce cihla 2011 - sbírka pro lidi s mentálním postižením

Ilustrace
12.9.2011 - 25.9.2011
Brněnské ulice budou v září hostit další ročník Akce cihla, sbírky na podporu lidí s mentálním postižením. Sbírku v jihomoravské metropoli pořádá Oblastní charita Brno. Na celkem pěti stanovištích si v termínu od 12.9. do 25.9.2011 budou Brňané moci zakoupit benefiční cihličku.

Stanoviště se budou nacházet na rohu ulice Panská a Masarykova, rohu ulice Masarykova a Kapucínského náměstí, v obchodním domě Olympia a v obchodním domě Futurum. Poslední páté stanoviště se nachází v kavárně Anděl na ulici Gorkého, která je tréninkovým pracovištěm pro lidi s mentálním postižením.

„Sbírka je realizována za pomoci dobrovolníků z brněnských škol, kteří na stanovištích prodávají cihly a výtěžek je určen pro lidi s mentálním postižením a autismem v Chráněném bydlení sv. Michaela a v sociálně terapeutickém projektu „Kavárně Anděl“,“ říká Barbora Burešová, koordinátorka sbírky z Oblastní charity Brno.

Konkrétně bude výtěžek použit na pořízení nového vybavení bytů v Chráněném bydlení, rekonstrukci objektu bývalé fary a školy v Dolních Věstonicích se záměrem zřízení chráněného bydlení a sociálně terapeutický program „Kavárna Anděl.

Doprovodný program
Akce cihla není jen o vybírání peněz. „Důležitým cílem je také snaha nabourat bariéry mezi běžným světem a světem lidí s mentálním postižením. O to se snažíme v rámci doprovodných programů,“ dodává Burešová. Letos se uskuteční již druhý ročník koncertu Ladi Kerndla a pěveckého sboru Kampanela na Staré radnici v Brně, který proběhne 15.9. 2011 od 16:00. Večer bude moderovat Lucie Zedníčková.

Dalším doprovodným programem bude taneční show v OC Olympii. Přijďte se podívat na krásné šaty a roztančit se latinskoamerickými rytmy. Průvodcem bude známý tanečník StarDance Jan Tománek a zatančí taneční páry mezinárodní kategorie z DSP Kometa Brno. Začínáme v Olympii v neděli 18.9. v 16,00 hod.

Deset let chráněného bydlení sv. Michaela
Chráněné bydlení sv. Michaela v Brně, jeden z podporovaných projektů ze sbírky Akce cihla, oslaví letos desetileté výročí od svého vzniku. Při této příležitosti pořádá Den otevřených dveří, který se uskuteční 22.9.2011 od 16:00 na ulici Gorkého 34. Vystoupí zde kapela Budoár staré dámy, Ucan2 a skupina Benedictus. Večer bude v kavárně Anděl projekce filmů, které vytvořili lidé s mentálním postižením z o.s. Inventura.

Přispět můžete na stanovištích, nebo na příspěvkové konto: 27-7490340287/0100, Komerční banka, a.s., Brno

Kontakt:
Barbora Burešová, barbora.buresova@caritas.cz, 731 402 601

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality