Jáhenské svěcení 2011 v brněnské diecézi

9.7.2011
foto Jáhenské svěcení udělí brněnský biskup Vojtěch Cikrle v sobotu 9. července při mši od 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

V sobotu 9. července 2011 v 9 hodin přijmou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho jáhenské svěcení tři bohoslovci brněnské diecéze:
student Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Mgr. Karel Janů (*1985) z farnosti Jámy, a dále
Martin Kohoutek (*1981) ze Slavkova u Brna a Mgr. Josef Novotný (*1976) ze Žďáru nad Sázavou, kteří ukončili svá studia na Papežské lateránské univerzitě v Římě.

Současně s nimi přijmou svěcení ke stálému diakonátu tři kandidáti: Mgr. Ing. Bedřich Bartl (*1958) z Uherčic,
Ing. František Mrázek (* 1969) z Bořetice a
Mgr. Jaroslav Zoubek (*1976) ze Střelic).

Pomocný pražský biskup Karel Herbst SDB udělí jáhenské svěcení v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Brně-Žabovřeskách salesiánovi Václavu Jiráčkovi z Doubravice u Nových Hradů, a to v sobotu 17. září 2011 v 11.00 hodin.