Slavkovské řeholnice složí věčné sliby

19.6.2011
Při pontifikální bohoslužbě v neděli 19. června v 10.30 hodin, které bude předsedat brněnský biskup Vojtěch Cikrle, složí věčné sliby dvě juniorky z Kongregace Chudých školských sester naší Paní ve Slavkově u Brna.

Slavkov u Brna: Chudé školské sestry naší Paní působí ve Slavkově u Brna od roku 1883. Jako kongregace vznikly o padesát let dříve v bavorském Řezně. Jak říká vikářka a místní představená, sestra Vojtěcha Honová: „Naše zakladatelka, blahoslavená Marie Terezie od Ježíše – Karolína Gerhardinger, chtěla obnovou rodiny napomoci v nápravě tehdejší společnosti rozbité osvícenectvím a napoleonskými válkami. Věnovala se výchově a vzdělání děvčat a mladých žen s přesvědčením, že obnova rodin přijde zejména skrze ženu. Dnes působí sestry naší kongregace ve více než třiceti zemích světa a slouží různými způsoby v oblasti výchovy a vzdělání zvláště mladé generace. Chceme, aby i naše služba, kterou jsme zde ve Slavkově obnovily v roce 1996, pomáhala obrodě církve a společnosti, právě v dnešní době, kdy se vypořádáváme s následky komunismu a čelíme moderním trendům, které ohrožují základní lidské a křesťanské hodnoty. Duchovní programy pro děti, mládež, pro muže a ženy, které pořádáme ve spolupráci s děkanstvím Slavkov jsou jednou z forem naší služby pro místní církev.

Více informací na www.skolskesestry.cz