Noc kostelů: Mimořádně zpřístupněné věže

27.5.2011
fotoV pátek 27. května během Noci kostelů budou mít návštěvníci jedinečnou možnost vystoupit na věže kostelů, které nejsou běžně přístupné.

Tuto příležitost poskytne v Brně např. kostel sv. Jakuba, jehož 96 metrů vysoká věž vévodí moravské metropoli. Schodištěm ve tvaru dvojité šroubovice mohou návštěvníci vystoupat až do patra, kde jsou umístěny zvony a odkud budou vidět celé město „jako na dlani“.

Do širokého okolí se budou moci z věží rozhlédnout také návštěvníci kostela sv. Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích, kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Šlapanicích, kostela sv. Vavřince v Hodoníně, kostela sv. Stanislava v Kunštátě, baziliky sv. Prokopa a Panny Marie v Třebíči, kostela sv. Mikuláše v Šitbořicích, kostela sv. Václava ve Znojmě-Louka, kostela sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou nebo kostela sv. Jiljí v Kobeřicích u Brna.