Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři

14.5.2011
logo V sobotu 14. května 2011 se v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci uskuteční Ministrantský den, tentokrát určený ministrantům brněnské diecéze.Jedná se o každoroční akci, které se účastní cca 700 ministrantů. Po příjezdu jsou chlapci rozděleni do skupinek, vedoucím skupinky je vždy bohoslovec. Pak následuje mše svatá, které předsedá otec biskup Vojtěch Cikrle. Po bohoslužbě začíná Velká hra, letos zaměřená na postavy sv. Cyrila a Metoděje. Tato hra je spučástí probíhající tříleté přípravy na Velké jubileum. Účastníci se po skupinkách rozběhnou do městského parku, kde na stanovištích plní různé disciplíny a úkoly. Během Velké hry je pro všechny připraven oběd. Program je připraven také pro starší ministranty, nejčastěji je to přednáška na zajímavá témata. Ukončení Ministrantského dne je odpoledne na dvoře semináře, kde se předávají diplomy a ceny. Rektor AKS všem požehná a tím Ministrantský den skončí. Ministrantský den pořádají bohoslovci a jejich představení jako výraz díků za věrnou službu, kterou ministranti vykonávají ve svých farnostech, a zároveň je to pro všechny mimořádná příležitost k prožití pěkných chvil ve velkém společenství jak ministrantů, tak bohoslovců.
"Ministrantského dne se také ve velkém počtu účastní kněží, kteří doprovází ministranty svých farností, a my jim za to moc děkujeme. Zveme všechny kluky ministranty a snad ještě váhajícím vzkazujeme: určitě přijeďte, nebudete litovat! Těšíme se na vás," dodává vicerektor P. Jiří Kupka.