Biskupství brněnské

Papež Benedikt XVI.: Světlo světa

Ilustrace
1.4.2011
ilustrace Nakladatelství Barrister a Principal vydává v těchto dnech další knihu rozhovorů s papežem Benediktem XVI. (Josephem Ratzingerem) nazvanou Světlo světa.

Po úspěšných knihách rozhovorů Sůl země (česky vyšlo jako Benedikt XVI. Joseph kardinál Ratzinger: Křesťanství na přelomu tisíciletí) a Bůh a svět tak vychází třetí kniha v této sérii, kde Joseph Ratzinger odpovídá poprvé jako papež. A to otevřeně, nevyhýbá se žádné otázce – způsobem, který je v církevních dějinách zcela ojedinělý.

Jak vidí Benedikt XVI. sebe a svůj pontifikát, čeho chce dosáhnout? Jak se vyjádří k sexuálním skandálům v církvi? K Williamsonovu případu? Jak hodnotí proměny po církevních reformách? Stav ekumeny? Vztahy se židy a muslimy? Co říká hlava 1,2 miliardy katolíků proměnám západní společnosti, kde je víra lhostejná stále většímu počtu lidí? Co křesťanství nabízí v moderním světě? Jsou v krizích této doby skryty i dosud neodhalené šance pro církev, pro svět, pro každého z nás?

Autor Peter Seewald (*1954), pracoval jako redaktor pro německé týdeníky Der Spiegel a Stern a pro magazín deníku SüddeutscheZeitung. Od roku 1993 žije a působí v Mnichově jako novinář a publicista na volné noze. Jeho knižní rozhovory s kardinálem Josephem Ratzingerem Bůh a svět (Gott und dieWelt) a Sůl země (Salz der Erde) byly vydány v řadě jazyků a staly se celosvětovým bestellerem. V Německu vyšla i jeho další úspěšná díla jako Škola mnichů (Die Schule der Mönche), Benedikt XVI. Potrét zblízka (Benedikt XVI. Ein Porträtaus der Nähe) či Ježíš Kristus. Životopis. (Jesus Christus. Die Biografie)