Královéhradeckým biskupem se stal Mons. Jan Vokál

3.3.2011
foto Jeho Svatost papež Benedikt XVI. dnes jmenoval Mons. Jana Vokála 25. biskupem královéhradeckým.

Biskupství královéhradecké tuto událost prožilo při slavnostním shromáždění v kapli biskupství, kdy jméno nového biskupa oznámil Mons. Josef Kajnek, administrátor diecéze. Městu Hradci Králové zprávu zvěstovaly zvony na Bílé věži a katedrále Svatého Ducha (včetně mohutného sv. Augustina). Věřící královéhradecké diecéze se více než rok za nového duchovního pastýře modlili a nadále jej budou podporovat – nyní již nejen modlitbou, ale i při konkrétní spolupráci na životě církve.

Mons. Jan Vokál (*1958, Hlinsko v Čechách) pracuje od roku 1991 na Sekci pro obecné záležitosti Státního sekretariátu ve Vatikánu. Do čela královéhradecké diecéze nastoupí po Mons. Dominiku Dukovi, OP, který byl 13. února 2011 jmenován arcibiskupem pražským. Po dobu sedisvakance (uprázdnění biskupského stolce) je diecéze přechodně spravována administrátorem diecéze Mons. Josefem Kajnekem, pomocným biskupem královéhradeckým - tento stav potrvá až do převzetí úřadu nově jmenovaným sídelním biskupem. Podrobnosti o biskupském svěcení a převzetí úřadu budou sděleny po potřebných organizačních jednáních.
Hradec Králové, 3. března 2011

(Převzato z internetových stránek královéhradeckého biskupství)

Více viz příloha.