Max Kašparů v Brně

15.5.2009 - 17.5.2009

Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství také letos pořádají setkání v oblasti spirituality a mezilidských vztahů.Hostem květnového setkání (15. - 17. května) v Brně bude tentokrát doc. ThDr. MUDr. Mgr. Jaroslav Maxmilián Kašparů, Ph.D.

Brno: Jaroslav Maxmilián Kašparů (* 1950, Žirovnice) propojuje ve své praxi několik oborů. Působí především v Pelhřimově, třicet let se věnuje ústavní i ambulantní psychiatrické praxi, stejnou dobu je mu vlastní i oblast pastorální medicíny. Přednáší na Vysoké škole zdravotnictví a sociální práce v Bratislavě a na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. V roce 1984 se stal členem sekulárního řádu želivských premonstrátů a v roce 1990 přijal jáhenské svěcení. Je žádaným exercitátorem, přednášejícím, a také autorem sedmnácti knih.

Jeho návštěva v Brně se koná ve dnech 15. – 17. května 2009.

Program:

• Pátek 15. května ve 20.00 hodin
    Veřejná přednáška na téma: Stavy a vztahy… aneb O čem je život.
    Denně vstupujeme do bludných kruhů vnějších a vnitřních stavů. Do trojjediných kruhů, které jednou potřebují upevnit, podruhé zpřetrhat. K obojímu potřebujeme sílu vlastní i pomoc Ducha Svatého.
    Přednáška se koná v aule Biskupského gymnázia Brno, Barvičova ulice 85 (3. podlaží).
  • Sobota 16. května od 9.00 hodin
    Celodenní rekolekce na téma: Po provaze ke Kristu
    Ježíš řekl bázlivému Petrovi: „Pojď !“ Křesťan je člověk na cestě. Je povolán jako Petr. On se měl vydat za svým Mistrem po vodě. My se za ním vydáme dnes po provaze.
    Rekolekce proběhne opět v aule Biskupského gymnázia (Barvičova 85 - 3. podlaží).
    Setkání bude zakončeno společným slavením mše svaté.
    Sobotní program je třeba absolvovat celý. Oběd pro zájemce bude možné objednat a zakoupit přímo na místě (v sobotu před začátkem programu).
    Po celou dobu zde budou ke koupi dostupné knihy J. M. Kašparů i další knihy s duchovní tematikou.
  • Neděle 17. května v 9.30 hodin Mše sv. v kostele sv. Jakuba v Brně, celebruje R.D. Jan Bezděk, homilie: Jaroslav Max Kašparů.
    11.00 – autogramiáda v knihkupectví Cesta, ul. Rašínova (naproti kostelu)

Finanční příspěvek na pořádání přednášky a rekolekce je dobrovolný.
Více informací o návštěvě J. M. Kašparů v Brně najdete na: www.biskupstvi.cz/pastorace
Informace o vyšlých knihách J. M. Kašparů najdete na: www.ikarmel.cz/autor/kasparu-max
Nabídka autora: www.maxkasparu.cz