Morava - Čechy? Tentokrát 4:0

26.5.2008
V pondělí 26. května se odehrál již tradiční fotbalový zápas kněží z Moravy proti duchovním z Čech, který se tentokrát uskutečnil ve Šlapanicích. Šlapanice u Brna: Fotbalové mužstvo Moravy mělo přesně jedenáct potřebných hráčů (z brněnské diecéze čtyři), na straně Čech se sešlo třináct kněží, kteří tak mohli využívat možnosti ke střídání. Přesto v zápase zvítězilo mužstvo Moravy poměrem 4:0, a to také díky vydatné podpoře téměř tří set fanoušků z řad věřících i nevěřících občanů Šlapanic.

Podobná utkání probíhají již několik let dvakrát do roka. Na podzim se hráči sejdou v některé z českých farností, na jaře zase někde na Moravě. Šlapanický farář Miloš Mičánek, v jehož farnosti se kopalo tentokrát a který je také autorem gólu z penalty, patří k vydatným posilám moravského družstva, protože až do maturity hrával fotbal závodně.

Smyslem těchto „duchovních“utkání je, že se kněží sejdou i mimo své pracovní povinnosti a mají možnost si potom popovídat.

Podzimní utkání se odehraje v úterý 23.9. v Sedlčanech u Prahy.

O zápase informovala MF Dnes
Částečná fotogalerie se nachází na stránkách šlapanické farnosti.