Diecézní muzeum v Brně nabízí program pro seniory „Ecce Homo“

5.11.2007
Diecézní muzeum v Brně připravilo pro seniory program Ecce Homo, který nabízí tématickou přednášku a následnou prohlídkou několika kostelů v centru Brna, včetně návštěvy expozice Vita Christi. Tématem programu je utrpení Ježíše Krista s důrazem na jeho ztvárnění v uměleckých dílech. Akce se koná v pondělí 5. listopadu od 13.30 hodin.

Brno: Utrpení Krista patří k velmi bohatým kapitolám křesťanského umění. V průběhu dějin docházelo k oscilování mezi pravdivým zobrazením kruté reality smrti na kříži a snahou o vyjádření křesťanské víry v Ježíšovo vítězství nad smrtí a ve vykupitelský význam jeho utrpení. Brněnské kostely nabízí nemalé množství vzácných uměleckých děl s tématikou utrpení Krista. Program Ecce Homo, který pro seniory pořádá Diecézní muzeum v Brně, s těmito díly poutavým způsobem seznamuje. V úvodní přednášce P. Karla Rozehnala bude účastníkům představen pohled na Kristovo utrpení z hlediska lékařství a teologie. Na ni pak naváže komentovaná prohlídka expozice Vita Christi Diecézního muzea v Brně a návštěva kostelů v centru jihomoravské metropole. Akce, která proběhne v pondělí 5. 11. 2007, bude zahájena ve 13.30 hodin v sále Biskupství brněnského (Petrov 2).