Biskupství brněnské

Oslavy 100. výročí narození spisovatele Františka Neužila

Ilustrace
20.4.2007 - 8.5.2007
Vzpomínkové oslavy při příležitosti 100. výročí narození spisovatele, básníka, archiváře a redaktora Františka Neužila proběhnou v pátek 20. dubna a v úterý 8. května v místě spisovatelova rodiště – v Pozořicích.Pozořice: František Neužil, známý také pod pseudonymem Franta Pozořický nebo Fráňa Jezer, (9. 5. 1907 Pozořice – 22. 11. 1995 Brno) byl český básník, romanopisec, autor knih pro mládež, učitel, archivář a redaktor. Z desítek jeho děl připomeňme např. Světlo z Galileje (1929 ), Znamení šelmy (1947 ), Královna Eliška Rejčka (1968 ), Bosý biskup z Libice – Román o sv. Vojtěchu (1991), ap. V Pozořicích připravili při příležitosti 100. výročí narození svého rodáka řadu tématických akcí.

V pátek 20.4. v 17.00 hodin v Dělnickém domě v Pozořicích proběhne vzpomínkové setkání ke stému výročí narození Františka Neužila s následujícím programem:

- přednáška „Život a dílo spisovatele Františka Neužila" (Prof. PhDr. Ludvík Štěpán, PhD.)
- četba ukázek ze spisovatelova díla a z literárních prací dětí
- výstava výtvarných prací dětí a vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže

V úterý 8.5. v 9.30 hodin bude v kostele v Pozořicích slavit děkovnou bohoslužbu za Františka Neužila jeho vnuk, kněz brněnské diecéze R.D. ThLic. Leo Zerhau.

V 10.45 hodin následuje odhalení pamětní desky Františka Neužila na budově radnice, v 11.00 hodin zahájení tématické výstavy v prostorách radnice, a ve 14.00 hodin budou slavnostně otevřena první dvě zastavení Naučné stezky Františka Neužila - „Krajina mého srdce" (Neužilova zahrada, Alej Františka Neužila).

Facebook profil Biskupství brněnského
Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality