Velikonoce s Radiem Proglas

2.4.2007 - 7.4.2007
Tématem Noční linky Radia Proglas ve Svatém týdnu bude pokání a půst. Na telefonické příspěvky se bude v pondělí 2. dubna ve 23.00 hodin těšit šéfredaktorka Marie Blažková. Brno: Radio Proglas vysílá ve Svatém týdnu v přímém přenosu několik bohoslužeb: v úterý 3. 4. v 18.00 hodin, na Zelený čtvrtek (5.4.) v 18.00 hodin a velkopáteční obřady (6.4.) v 18.00 hodin, vždy z kostela sv. Augustina v Brně. Vigilii slavnosti Zmrtvýchvstání Páně přenáší v sobotu 7. 4. ve 21.00 hodin z brněnského kostela sv. Tomáše. V den slavnosti Zmrtvýchvstání Páně, v neděli 8. 4., vysílá Proglas mši. v 9.00 hodin z kostela sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané. Téhož dne také přebírá od TV NOE v 11.55 hodin Urbi et orbi, požehnání Svatého otce >Městu a světu<. A na Velikonoční pondělí (9. dubna) naladíte ve vysílání Proglasu mši v 9.00 z kostela sv. Augustina v Brně.

Letos 20.3.navštívila pořad Kafemlýnek Hana Beránková, zakladatelka Mateřského centra Studánka v Tišnově. Pořad kvůli technické závadě nemohl být odvysílán živě, proto v úterý 3. 4.od 9.30 hodin nabídne Proglas záznam povídání na téma jak založit mateřské centrum. Provází Karolina Antlová.

V úterý 3. 4. zaostří Barvínek v posledním dílu Pátrání po našich svatých na ty, kteří ještě svatořečeni nejsou, ale jsou uctíváni pro svůj příkladný život. Byla jich celá řada, ale Barvínek se zaměří jen na některé. Bude řeč o Mladě, Hroznatovi, Marii Restitutě Kafkové, Ignáci Stuchlém, Janu Bulovi nebo Vojtěše Hasmandové. Připravuje Luděk Strašák.

Rovněž v úterý 3. 4. Proglas přináší další část cyklu Světla Francie, a to ve 22.00 hodin. Třináctý díl má téma Fréderic Ozanam aneb O křesťanství uprostřed století velkých změn.

Ve středu 4. 4. se po 15. hodině mohou posluchači připojit ke křížové cestě. Procházet jí budou studenti Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické v Brně na Lerchově ulici.

Do liturgie Zeleného čtvrtku a Velkého pátku uvedou slova generálního vikáře brněnské diecéze Jiřího Mikuláška, a to vždy v 17.25 hodin. Význam slavení Vigilie Vzkříšení pak Jiří Mikulášek přiblíží na Bílou sobotu v 17.30 hodin.

Na Zelený čtvrtek, 5. 4. ve 22 hodin přinese Proglas rozhovor s kardinálem Miloslavem Vlkem. Povídat se bude nejen o Zeleném čtvrtku.

Jak vyznáváme, po smrti na kříži sestoupil Pán Ježíš do pekel. Více se o tomto tajemství víry dozvíte na Bílou sobotu (7. 4.) v 15.00 hodin.

Smyslu Kristova vzkříšení pro každého z nás bude věnován pořad z výkladového cyklu Katechismu katolické církve. Nenechte si ujít v 18.00 hodin na Velikonoční neděli (8.4.).

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu; 107,2 FM ze Znojma a 107,5 FM z Brna a z Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.