Přímý přenos slavnostní bohoslužby byzantsko-slovanského obřadu z baziliky na Velehradě.

28.10.2006
V sobotu 28. října v 10.00 hodin vysílá ČT 2 přímý přenos slavnostní liturgie byzantsko-slovanského obřadu z baziliky na Velehradě. Velehrad: Při příležitosti státního svátku České republiky připravila Česká televize přímý přenos bohoslužby z baziliky na Velehradě, z místa, kde se tradičně setkávaly duchovní proudy křesťanského východu a západu.

Bohoslužba bude slavena byzantským obřadem, jedním z pěti východních obřadů katolické církve, kterým v době velkomoravské vysluhovali v naší vlasti sv. Cyril a Metoděj.

Hlavním celebrantem bohoslužby 28.10. bude generální sekretář České biskupské konference, exarcha Řeckokatolické církve v ČR biskup Ladislav Hučko.