Přehled pořadů Radia Proglas

20.9.2006 - 24.9.2006
Brno: Ve středu 20. 9. uvádí Radio Proglas "Magdazín" z pražského studia.Od 9.30 hodin se ocitnete na cestách, Jana Beránková chystá povídání o umění a o životě s restaurátorem Antonínem Bradnou - rozhovor vznikal při jeho práci na opravě krypty sv. Kateřiny v kostele sv. Štěpána v královském městě Kouřimi.

Ve středu 20. 9. ve 22.00 hodin bude vysílán portrét Jana Caramuela Lobkowicze - filozofa, královéhradeckého biskupa. Pořad připravil Petr Polehla. Repríza relace je přichystána v pondělí 25. 9. v 9.30 hodin.

"Evropský magazín" s datem 21. 9. dostal téma Evropská unie ve vyučování našich škol. Po zahájení nového školního roku se nabízí otázka, jakým způsobem se téma evropské integrace objevuje ve školních osnovách. Patří vůbec do nich? Pokud ano, do jakých předmětů? A existuje výuka o Evropské unii v jiných členských státech? Odpovídat budou na ministerstvu školství, redaktoři se budou zajímat také o to, zda mají zvláštní programy či materiály pro školáky připravena Evropská informační centra. Připravuje Lucie Endlicherová, poslouchejte v 15.05 hodin. Repríza je připravena v úterý 26. 9. ve 22.00 hodin.

Rozhovor s kameramanem České televize Jiřím Lebedou bude uveden ve čtvrtek 21. 9. ve 22.00 hodin. Mimo jiné se dozvíte podrobnosti o přípravě přímých přenosů ze Svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. (Program se bude opakovat v sobotu 23. 9. v 17.00.) Samuel Jindra, kazatel Církve bratrské v Pardubicích, bude hostem Petra Rause v magazínu TWR "Na sobotní frekvenci Proglasu". v Sobotu 23. 9. v 8.00 hodin jste zváni k naslouchání jejich rozhovoru na téma Duchovní doprovázení - role přátelství v duchovní práci.

Výklad "Katechismu katolické církve" pokračuje v neděli 24. 9. v 10.30 hodin. Uslyšíte dominikána P. Damiána Němce. Hovořit bude o liturgii - díle Nejsvětější Trojice. Rozhovor s bývalým politickým vězněm Bohumilem Robešem nabízí relace "Křesťan a svět" v neděli 24. 9. v 17.00 hodin. V programu s titulkem Čas boření, čas stavění poslouchejte vyprávění o věcech, na které by se nemělo zapomínat.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107,2 FM ze Znojma 107,5 FM z Brna a Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.