V Brně u jezuitů vzpomenou na J. J. Kamela

2.5.2006
Pontifikální bohoslužbu při příležitosti 300. výročí úmrtí jezuity Jiřího Josefa Kamela bude v úterý 2. května v 18.30 hodin slavit v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Jezuitské ulici brněnský biskup Vojtěch Cikrle.Kazetelem bude provinciál jezuitů P. František Hylmar.

Významný botanik Jiří Josef Camel (Kamel) (* 21. 4.1661 v Brně), který má trvalé místo v dějinách světové farmacie jako objevitel nových léčiv i jako lékárník, zemřel 2. 5. 1706 v Manile. Letošní 300. výročí od jeho úmrtí má díky iniciativě brněnského pracoviště Národního památkového ústavu na seznamu významných akcí také UNESCO.

foto
zleva: provinciál jezuitů František Hylmar, brněnský biskup Vojtěch Cikrle, bývalý provinciál jezuitů Vojtěch Suchý
Foto: Václav Štaud