Biskupství brněnské

Popeleční středa s Radiem Proglas

Ilustrace
1.3.2006
Na Popeleční středu, v den zahájení postní doby roku 2006, chce Radio Proglas nabídnout den ve ztišení, v modlitbě, v naslouchání Božímu slovu a přemítání o něm.Brno: Ve středu 1.3.v 9.15 hodin pokračuje cyklus TWR „Sestřihy“ v uvádění seriálu o milosti. Hovoří Karel Řežábek.

„Magdazín“ je připraven v 9.30 hodin. Jeho autorka Magda Hauserová pozvala do studia asistentku ředitele Proglasu Annu Mackovou. Bude se ptát na její dětství a životní osudy její i celé její rodiny.

K modlitbě křížové cesty budou posluchači Radia Proglas v průběhu postní doby zváni každou středu a pátek po 15. hodině - vždy ve středu společně se studenty církevních středních škol z celé naší vlasti.

Rozjímání o pokání připravil reverend Jaroslav Kratka na 16. hodinu.

Prach jsi a v prach se obrátíš - tak nazvala svůj rozhovor s P. Pavlem Ambrozem jeho autorka Kateřina Rózsová. O tom, co znamenají tato slova pro dnešního člověka, si budou povídat v 17.00 hodin.

Přímý přenos mše přinese Popeleční středa z kostela svatého Augustina v Brně v 18.00 hodin.

V cyklu „Bible v liturgii“ se ve 20.00 hodin zaměří Marie Zouharová na úryvek z Prvního listu apoštola Petra, z jeho třetí kapitoly. Cyklus vzniká ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem.

Českobudějovický biskup Jiří Paďour usedne k mikrofonu ve 22.00 hodin. Jana Beránková s ním bude rozmlouvat o fenoménu zla v současném světě.

Ve vysílání bude v průběhu Popeleční středy znít častěji duchovní hudba – ve 12.00 hodin výběr ze Svatoroční muziky Adama Václava Michny z Otradovic a Zpívaná rozjímání Františka Václava Míči. Stabat Mater z pera Luigiho Boccheriniho zazní v 16.15 hodin. V 19.15 hodin nabídne archiv tvorbu Johanna Christiana Bacha - skladbu Dies irea. Lamentace Roberta Whita zaznějí od 22:40 hodin.

Jak se prožívá půst v semináři? O tom se bude na Popeleční středu povídat ve 23.00 hodin. Hosty pořadu budou vicerektor Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci Josef Nuzík a čtyři bohoslovci. Řeč se stočí na Popeleční středu, půst i běžný život v semináři.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107, 2 FM ze Znojma 107,5 FM z Brna a Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím Internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.