Týden modliteb za jednotu křesťanů v Brně

18.1.2006 - 25.1.2006
Pontifikální bohoslužbu za jednotu křesťanů bude v neděli 22. ledna v 9.00 hodin celebrovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Brno: V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který má letos jako moto citát z Matoušova evangelia (18,20): „Kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich," se letos v Brně uskuteční dvě akce.

Ve čtvrtek 19. ledna v 18.00 hodin bude Radio Proglas v přímém přenosu z kostela sv. Augustina (nám. Míru - Masarykova čtvrť) přenášet společné modlitby za účasti zástupců křesťanských církví působících v Brně. Bohoslužbě bude předsedat Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze, Božím slovem poslouží Jan Asszonyi, kazatel Církve bratrské.

V neděli 22.1. v 9.00 hodin bude v katedrále na Petrově celebrovat pontifikální bohoslužbu za jednotu křesťanů brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Zpěvy doprovodí Dómský smíšený sbor pod vedením Petra Kolaře.