Betlémské světlo 2005

18.12.2005
Již víc než 15 let šíří skauti před Vánocemi po mnoha zemích světa symbol pokoje - světlo slavnostně zažehnuté v Betlémě. Také letos je převezmou naši skauti při ekumenické bohoslužbě ve Vídni, a to v sobotu 10. prosince ve 14.00 hodin. Brno: Betlémské světlo přebírají naši skauti od rakouských, kteří zabezpečují jeho převezení letecky přímo z Betléma. Při ekumenické bohoslužbě ve Vídni je předáváno skautským delegacím ze zahraničí. Letos ho v rakouské metropoli skauti převezmou v sobotu 10.12. ve 14.00 hodin v římskokatolickém kostele sv. Leopolda na Kinzerplatz 19. Do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho bude Betlémské světlo předáno v obětním průvodu při mši v neděli 18. prosince od 9.00 hodin. Zájemci z Brna a okolí si je budou moci převzít před katedrálou po skončení bohoslužby do 11.00 hodin. Další organizace šíření Betlémského světla ve farnostech a obcích již záleží na místních podmínkách. Je možné ho uchovávat na farách, obecních úřadech, ve skautských klubovnách i u dobrovolníků. Zájemci si pro ně mohou dojít sami nebo - zejména starší - mohou požádat o jeho přinesení domů. Bližší informace o Betlémském světle lze získat na internetové adrese http://www.betlemske-svetlo.sky.cz.

Rozvoz Betlémského světla se uskuteční v rámci České republiky v sobotu 17.12.2005 po obvyklých páteřních trasách, doplněných o další nahlášené trasy.

• Brno - Břeclav - Otrokovice
  • Brno - Ostrava - Bohumín
  • Brno - České Budějovice - Plzeň
  • Brno - Veselí na Mor. - Vlárský průsmyk
  • Brno - Praha - Mar. lázně - Cheb - Fr. lázně
  • Praha - Karlovy Vary - Cheb
  • Brno - Hradec Králové
  • Hradec Králové - Liberec
  • Brno - Jeseník
  • Olomouc - Opava
  • Hranice n. Mor. - Vsetín
  • Kolín - Česká Lípa
  • Česká Lípa - Mimoň

Jednou z doprovodných akcí Betlémského světla je jeho předávání v tzv.Vánoční betlémské tramvaji obyvatelům města Brna. Termín Vánoční betlémské tramvaje 2005 je neděle 18. 12. V 9.20 hodin vyjíždí tramvaj z vozovny Pisárky směrem na Mendlovo náměstí, kde bude k dispozici od 9.30 – 10.30 hodin, dále 10.45-11.45 před palácem Padowetz u Hlavního nádraží, 12.15-13.15 na odstavné koleji na Malinovského náměstí, 13,45 - 14,45 hodin pobyt ve smyčce Zvonařka, 15.00 – 18.00 hodin pobyt před křižovatkou ulic Masarykova – Jánská, v 18.30 hodin návrat do pisárecké vozovny.