Slavnost růží v Želešicích u Brna

14.8.2005
Růže budou žehnány v kostele Panny Marie v Želešicích u Brna v neděli 14. srpna při slavnostní bohoslužbě od 10.30 hodin.Želešice u Brna: Stovky růží, dalších druhů květin, bylin a darů přírody už víc než 10 let zdobívají chrámové pilíře, stěny, stropy i kúr želešického kostela k oslavě Nanebevzetí Panny Marie.

"Lidová moudrost říká, že od poloviny srpna do 8. září mají byliny největší léčivou moc. Růže zase symbolizují Pannu Marii," vysvětluje želešický farář Martin Pernička, který také letos růže, květy, byliny a další dary přírody požehná. "Každý si z nedělní mše může odnést jako vzpomínku na prožitou slavnost růži," dodává.

Po 15. hodině, po slavnostním požehnání, bude následovat koncert duchovní hudby a květinovou výzdobu kostela si mohou návštěvníci prohlédnout až do 19. hodiny.