Arcibiskup Karel Otčenášek na vlnách Radia Proglas

13.5.2005
Emeritní arcibiskup královéhradecký Karel Otčenášek slavil nedávno 85. narozeniny, v letošním roce si připomíná také 60. výročí kněžského a 55. výročí biskupského svěcení. Do jeho života zasáhla nacistická i komunistická totalita. Jeho vzpomínání na minulá léta můžete naslouchat v pořadu "Všimli jsme si" v pátek 13. května v 16.00 hodin (repríza v sobotu 21. května v 11.05).Brno: Když se zrodily Střípky - tak je nazván pořad z cyklu "Živý kraj", který natočilo olomoucké studio na středu 11. května. Od 22 hodin můžete vzpomínat na desetiletou historii této olomoucké studentské scholy. (Repríza v pondělí 16. května v 9:30.)

V neděli 15. května uslyšíte v "Knihovničce" od 13.20 autorský profil teologa Josepha Ratzingera - papeže Benedikta XVI. Připravuje Jiří Stejskal.

Moje nadšení pro ekumenismus není omezené volebním obdobím - říká Vladislav Volný, biskup Slezské církve evangelické a bývalý předseda Ekumenické rady církví v České republice. Rozhovor s ním chystáme do pořadu "Křesťan a svět" s datem 15. května. Začátek v 17 hodin.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 97,9 FM z Ještědu; 100, 6 FM z Velkého Meziříčí; 104, 0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107,5 FM z Brna a Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím Internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.