Děkovná bohoslužba za papeže Benedikta XVI. v Brně

24.4.2005
Brněnský biskup Vojtěch Cikrle bude sloužit děkovnou bohoslužbu za nového papeže Benedikta XVI. v neděli 24. dubna v 7.30 hodin v katedrále sv.Petra Pavla.Brno: Biskup Vojtěch Cikrle provází Svatého otce svými modlitbami a vyzývá také kněze své diecéze, aby ve svých farnostech slavili děkovnou bohoslužbu za papeže a k jeho uvedení do úřadu aby se rozezněly zvony všech chrámů brněnské diecéze.
Ke zvolení kardinála Josepha Ratzingera biskup Vojtěch Cikrle bezprostředně po včerejším zveřejnění řekl: „Mám radost, že máme papeže. Mám radost, že se jím stal kardinál Joseph Ratzinger. Setkal jsem se s ním několikrát a obdivoval jsem jeho noblesu i pokoru, teologickou brilantnost i celkový přehled, lidskost i zakotvení v tradici církve. Modlím se za něj a věřím, že nejsem sám.“