Betlémské světlo v České republice

11.12.2004
Již víc než 15 let šíří skauti před Vánocemi po mnoha zemích světa symbol pokoje - světlo slavnostně zažehnuté v Betlémě. Také letos je převezmou naši skauti při ekumenické bohoslužbě ve Vídni, a to v sobotu 11. posince ve 14.00 hodin.Brno: Betlémské světlo přebírají naši skauti od rakouských, kteří zabezpečují jeho převezení letecky přímo z Betléma. Při ekumenické bohoslužbě ve Vídni je předáváno skautským delegacím ze zahraničí. Letos ho v rakouské metropoli skauti převezmou v sobotu 11.12. ve 14.00 hodin v evangelickém Paulus Kirche na Sebastianplatz 4.

Do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho bude Betlémské světlo předáno v obětním průvodu při mši v neděli 19. prosince od 9.00 hodin. Zájemci z Brna a okolí si je budou moci převzít před katedrálou po skončení bohoslužby do 11.00 hodin.

Další organizace šíření Betlémského světla ve farnostech a obcích již záleží na místních podmínkách. Je možné ho uchovávat na farách, obecních úřadech, ve skautských klubovnách i u dobrovolníků. Zájemci si pro ně mohou dojít sami nebo - zejména starší - mohou požádat o jeho přinesení domů.

Bližší informace o Betlémském světle, včetně jízdních řádů uvedených vlakových spojů, lze získat na internetové adrese http://www.betlemske-svetlo.sky.cz.

ROZVOZ BETLÉMSKÉHO SVĚTLA 2004

Rozvoz BS se uskuteční v rámci České republiky ve středu 22.12.2004
po obvyklých páteřních trasách, doplněných o další nahlášené trasy.
Brno - Břeclav - Otrokovice
Brno - Ostrava - Třinec