Bohoslužba vyslání vojenských kaplanů

23.6.2004
Další dva duchovní byli vysláni do služby vojenského kaplana 23. června v Rudíkově.Rudíkov: Do služby vojenského kaplana Armády České republiky (AČR) byli vysláni ve středu 23. června v kostele sv. Petra a Pavla v Rudíkově (okres Třebíč) dva duchovní: římskokatolický kněz Petr Svoboda, farář v Rudíkově, a Petr Němec, duchovní Církve československé husitské, který dosud působil v Třebíči. Bohoslužbu, která začíná v 18.00 hodin, vedli brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který je při České biskupské konferenci pověřený péčí o duchovní službu v armádě, a Pavel Černý, předseda Rady církve bratrské a místopředseda Ekumenické rady církví. Dále byl přítomen předseda Ústřední rady Církve československé husitské, patriarcha Jan Schwarz a hlavní kaplan AČR Tomáš Holub.

Vojenský kaplan Petr Svoboda bude sloužit u vojenské policie, Petr Němec u dělostřelecké brigády v Jincích. V současné době působí u Armády ČR 18 vojenských kaplanů, z toho 13 katolíků.