Národní setkání hnutí Cursillo v Brně

19.6.2004
V sobotu 19. června od 15.00 hodin se konalo v Brně – Kníničkách Národní setkání hnutí Cursilla.Brno: Cursillo je duchovní hnutí v katolické církvi, které vždy působí se souhlasem místního biskupa. V České republice je to na území brněnské, ostravsko-opavské a královéhradecké diecéze a v arcidiecézi pražské a olomoucké. Kurzy Cursilla prošlo od roku 1991, kdy začalo hnutí v naší zemi působit, několik set zájemců. Cursillo znamená „malý kurz“.Trvá plné tři dny a zúčastní se ho 20-30 mužů nebo žen různého věku, povolání i vzdělání. Každý kurz je veden týmem dobrovolných spolupracovníků z řad kněží a laiků. Impulsy na téma základních otázek křesťanského života a víry se doplňují v rozhovorech v malých skupinkách se zkušenostmi účastníků. Vzniká tak společenství, které má pokračování i doma, ve všedním dnech.

V sobotu 19. června v 15.00 hodinv Brně-Kníničkách pro účastníky Národního setkání Cursilla (Národní Ultrey) sloužil bohoslužbu brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Setkání navštívili také účastníci setkání evropské pracovní skupiny Cursilla (GET) z mnoha zemí Evropy (Španělsko, Itálie, Německo, Anglie, Irsko, Rakousko, Chorvatsko, Rumunsko), které od čtvrtka 10. června probíhalo ve Vranově u Brna. Po mši následovala svědectví účastníků cursilla, společné agapé a večerní posezení u cimbálu. Informací o hnutí je možné najít na stránkách http://cursillo.hyperlink.cz.