Už potřetíhasiči putovali do Křtin

9.5.2004
Pouť hasičů ve Křtinách se uskutečnila 9. května od 8.30 hodin.Křtiny: Jedno z nejpamátnějších a nejstarších poutních míst, nazývané "perla Moravy" - Santiniho chrám Panny Marie ve Křtinách, se stalo hostitelem hasičů, kteří si v neděli 9. května připomněli svého patrona sv. Floriána, jehož svátek podle kalendáře připadá na 4. května. Letošní rok připomíná dokonce 1700 let, které uplynuly od smrti sv. Floriána.

Program pouti:

• 8.30 hodin
    hasiči s příslušnou výzbrojí se shromáždili v areálu místního koupaliště
  • 10.00 hodin
    ke kostelu vyšel slavnostní průvod, do něhož byla zařazena historická i současná hasičská technika; nechyběly ani prapory jednotlivých hasičských jednot
  • 10.30 hodin
    poutní bohoslužba
  • od 11.30 hodin
    ukázky hasicí techniky

Z pouti, na kterou bylo přihlášeno přes 20 hasičských jednot, si každý účastník mohl odnést obrázek sv. Floriána s textem jeho životního příběhu nebo pohlednici s razítkem sv. Floriána a textem: "Hasičská pouť - Křtiny".