Pouť ke hrobu sv. Faustiny Kowalské

16.4.2004 - 17.4.2004
Ve dnech 16. - 17. dubna pořádala farnost Jámy poutní zájezd do Krakowa ke hrobu sv. Faustiny Kowalské, kde duchovní správce farnosti Pavel Habrovec převzal ostatky světice pro budoucí kapli ve Slavkovicích.Slavkovice/Krakow: V pátek 16. dubna si poutníci prohlédnli Wadowice, rodné město Svatého otce Jana Pavla II., odpoledne navštívili Krakow. Bohoslužbu slavil P.Habrovecna Kalwárii Zebrzydowske. V sobotu 17. dubnaotec Habrovec celebroval mši u hrobu svaté řeholnice Fautiny, jejíž ostatky následně převzal pro prozatímní uchování ve farním kostele v Jámách.

Tam byly ostatky přeneseny ještě téhož dne po návratu domů. Věřící je doprovodili ve slavnostním průvodu od kapličky v Hlinném do kostela sv. Martina v Jámách, kde byla následně slavena mše.

V neděli 18. dubna byla slavena první poutní mše ve Slavkovicích na místě budoucí poutní kaple Božího Milosrdenství (vedle budovy školy).

Další informace: R.D. Mgr. Ing. Pavel Habrovec, tel. 566 673 331.