Mezinárodní sympozium „Jak budeme zítra žít?“

12.3.2004 - 13.3.2004
Sympozium o manželství a rodině pod názvem "Jak budeme zítra žít? - Strategie podpory rodiny vzhledem k demografickému vývoji v Evropě" se uskutečnilo v Brně ve dnech 12. a 13. března 2004.Brno: Sympozium, které se konalo v rámci Středoevropských katolických dnů, pořádala Česká biskupská konference. Ta určila jako hlavního organizátora Národní centrum pro rodinu v Brně; spoluorganizátory jsou biskupské konference Rakouska, Chorvatska a Maďarska. Přihlášeno bylo cca 170 účastníků. Svoji účast přislíbily významné osobnosti církevního a společenského života z České republiky (ČR) i ze zahraničí.

Program sestává z přednášek a workshopů. Přednášky budou volně přístupné veřejnosti. Zvolená témata se týkají nepříznivého demografického vývoje v ČR a v Evropě a s ním souvisejícími změnami rodičovského chování jednotlivých párů.

Podrobné informace a program jsou k dispozici na webových stránkách http://www.rodiny.cz.