Komunita Milosrdenství slouží lidem na okraji společnosti

28.10.2002
Členové Komunity Milosrdenství obnovili své závazky před brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v pondělí 28. října v 17.30 hodin.Brno: Komunita Milosrdenství působí na území brněnské diecéze se souhlasem místního biskupa od roku 1999 jako církevní sdružení úzce spolupracující se Sdružením Podané ruce. Její členové každoročně obnovují své závazky modlitby a služby milosrdenství lidem na okraji společnosti - drogově závislým, starým, opuštěným, nemocným, dětem bez rodin. Při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla také letos členové Komunity Milosrdenství obnoví na další rok své vnitřní i vnější závazky ke službě v církvi.

Sdružení Podané ruce je nestátní organizace, která se už od roku 1991 zabývá řešením drogové problematiky v Brně a na území jižní a střední Moravy. Podrobnější informace: http://www.podaneruce.cz.