V Hustopečích byl vyslán nový vojenský kaplan do služby v armádě

3.9.2002
Ke službě vojenského kaplana v Armádě ČR byl v úterý 3.září v 18.00 hodin Hustopečích u Brna vyslán katolický kněz Martin Vařeka.Čtrnáctým vojenským kaplanem trvale sloužícím v Armádě České republiky se v úterý 3. září při bohoslužbě v Hustopečích u Brna stal katolický kněz Martin Vařeka (1974), který od roku 2000 vykonává službu farního vikáře v Hustopečích u Brna, Starovicích a Starovičkách. Bohoslužbě předsedal brněnský biskup Vojtěch Cirkle, zodpovědný při ČBK za duchovní službu v armádě, a biskup Slezské církve evangelické a.v. Vladislav Volný, předseda Ekumenické rady církví. Přítomen byl rovněž hlavní kaplan Tomáš Holub a zástupci Armády ČR.

Martin Vařeka, jehož novým působištěm se stane velitelství 1. mechanizované divize v Brně, je po Jakubovi Holíkovi dalším knězem z brněnské diecéze sloužícím ve vojenských složkách.