Brněnská diecéze má nový katalog

Na závěr Roku diecéze vydalo brněnské biskupství nový „Katalog brněnské diecéze – neproměnná část“. Brno: Publikace o 352 stranách obsahuje základní údaje o celé diecézi i jednotlivých (449) farnostech, které mají trvalejší charakter. Součástí jsou rejstříky a seznamy umožňující rychlé získání potřebných informací. Katalog je určen zejména pro kněze a laiky brněnské diecéze pracující pro církev.

Jak uvádí brněnský biskup Vojtěch Cikrle: „Od vydání posledního Catalogu brunensis z 80. let minulého století, který mnoho z nás stále aktivně využívá, uběhlo více než dvacet let. Sloužil jako užitečná pomůcka pro vyhledávání údajů a informací o jednotlivých farnostech a děkanátech v brněnské diecézi, které takto přehledně v tištěné podobě nebylo až do této chvíle možné nalézt nikde jinde. Jsem rád, že se v letošním Roce diecéze, kdy si připomínáme 230. výročí založení biskupství v Brně, podařilo splatit tento dlouhotrvající dluh, a po sedmnácti letech života církve ve svobodné společnosti zachytit aktuální stav místní církve.“