Biskupství brněnské

Kulatý stůl Radia Proglas o smíření

Ilustrace

Kulatý stůl víry s katolickými teology Rudolfem Smahelem a Petrem Chalupou uvede Radio Proglas v pátek 23. 6. od 16.00 hodin.. Markéta Šindelářová s nimi rozmlouvala na téma smíření.

Brno: V pondělí 19. 6. mohou posluchači strávit čas od 23.00 hodin ve společnosti ředitele Radia Proglas P. Martina Holíka. "Noční linka" je tentokrát určen pro naše bolesti a starosti, pro radosti a potěšení, ale i pro dotazy a poznámky na toto téma.

V relaci ze série "Živý kraj" vysílá Proglas ve středu 21. 6. rozhovor o celonárodních brigádách v bazilice svatého Václava ve Staré Boleslavi. Pavel Smolek bude hovořit s jejich organizátorem Štěpánem Filipcem od 22.00 hodin. (Repríza v pondělí 26. 6. od 9.30 hodin.)

"Magdazín" z pražského studia má titulek O rodinných erbech. Hosty Jany Beránkové budou manželé Petra a Jan Oulíkovi. Tiskový mluvčí Sdružení Česká katolická charita Jan Oulík studuje ve volném čase rodopisy a heraldiku. Jeho žena Petra Nevímová-Oulíková se v Národním archivu a v Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty zabývá uměním baroka a zejména církevních řádů. Povídání s nimi můžete poslouchat ve středu 21. 6. od 9.30 hodin.

Euro - jak dlouho si počkáme? "Evropský magazín" se 22. 6. zaměří na sjednocování měny. Proč se Velká Británie, Dánsko a Švédsko rozhodly nepřijmout euro a jaké podmínky musí splnit nováčci Unie, aby se mohli zařadit do eurozóny? Jak si Češi zvyknou na nové hladiny cen, platů či důchodů? Osloveni budou finanční analytici i představitele ministerstva financí. V závěru pořadu se představí samotné evropské peníze, řekneme si více o národních symbolech na rubu euromincí. Magazín připravuje Filip Breindl; začátek v 15.05 hodin.

Magazín TWR "Na sobotní frekvenci Proglasu" otevírá téma O Božím vedení. Jak si nás Bůh vede, jak rozumět tomu, co se děje v našem životě, jaké to vlastně je, být v Boží škole? Kateřina Hodecová pozvala k mikrofonu Miroslava Kubíčka, faráře Církve československé husitské. Rozhovor s ním nabízí Proglas v sobotu 24. 6. v 8.00 hodin.

V "Knihovničce Proglasu" se v neděli 25. 6. pokusí Proglas hledat odpovědi na palčivou otázku: Pokušení - a jak jim čelit? Tak zní titul knihy Krzystofa Wonse. Duchovní úvahy známého polského teologa představí Marie Blažková ve 13.20 hodin.

V programu "Křesťan a svět" v neděli 25. 6. se nabízí setkání s bývalým politickým vězněm, populárním historikem a spisovatelem Václavem Vaškem. Pořad nazvaný Paměť národa připravil Jaroslav Kratka, poslouchejte od 17.00 hodin .

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107, 2 FM ze Znojma 107,5 FM z Brna a Nových Hradu. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím Internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.