Biskupství brněnské

Co se mi líbí na církvi? - programové tipy Radia Proglas

Ilustrace
Před nedávnem zval ředitel Radia Proglas P. Martin Holík v "Noční lince" k diskusi o tom, co nám vadí na církvi. Dnešní noční linka s šéfredaktorkou Marií Blažkovou naváže ve 23.00 hodin s tématem Co se mi líbí na církvi? Brno: V pondělí 13. 2. nabídne Proglas první část cyklu Desatero, který připravuje pražské studio Kristián: Deset plus jedno zastavení nad Desaterem Božích přikázání v životě současného člověka. Pražští kolegové se ptají nevěřících, laiků i řeholníků, co znamená Desatero v jejich životě.
Nad jejich výpověďmi se v biblickém kontextu zamýšlí P. Miroslav Cúth. Pořad se vysílá každé druhé pondělí v měsíci po 22. hodině. (Repríza ve čtvrtek 16. 2. v 16.00.)

Odpovědi na otázky, které nás napadají při nemoci vlastní nebo blízkého člověka, můžete hledat v "Magdazínu" ve středu 15. 2. v 9.30 hodin. Jak se vyrovnat s nemocí radí PhDr. Vlasta Černá.

Informační politiku Evropské unie přiblíží "Evropský magazín" ve čtvrtek 16.2. v 15.05 hodin. Co nabízejí Evropská informační centra v jednotlivých regionech a kam se vydat na internetu? Volat se bude také na eurofon, jak dovede odpovědět na naše otázky. Magazín připravuje Markéta Šindelářová.

Pořad z cyklu "Osobnost kraje" zamíří ve čtvrtek 16. 2. ve 22.00 hodin na sever Čech. Marína Koscelníková hovoří s P. Martinem Davídkem o jeho práci s vietnamskou komunitou ve Hřensku. (Repríza programu je připravena v sobotu 18. 2. v 17.00.)

Z návštěvy v Bangladéši, jedné z nejchudších zemí světa, se nedávno vrátili ředitel Papežských misijních děl u nás P. Jiří Šlégr a ředitel ostravského studia Telepace P. Leoš Ryška. Jak je možné Bangladéši pomoci, zjišťuje Marie Blažková, průvodkyně programem "Všimli jsme si". Nalaďte si Proglas v pátek 17. 2. v 16.00 hodin.

Že se máme umět dělit, to nás učí od mateřské školky. Ale - umíme to? O skutečné dobročinnosti a mnohém dalším si bude v pořadu TWR "Na sobotní frekvenci Proglasu" povídat Kateřina Hodecová s ředitelem ADRY Janem Bártou. Poslouchejte 18. 2. v 8.00 hodin.

Na sklonku loňského roku oslavil životní jubileum významný český hudební skladatel soudobé duchovní hudby Zdeněk Pololáník. K mikrofonu do pořadu "Křesťan a svět" ho pozval Jaroslav Kratka. Program nabízí Proglas k poslechu ve svátečním podvečeru - 19. 2. v 17.00 hodin.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107, 2 FM ze Znojma 107,5 FM z Brna a Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím Internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.